הדברה ירוקה נגד נמלים – האם היא יעילה

אנחנו רואים אותן מטיילות להן בנעימים בגינה שלנו או בגינה הציבורית, הן בונות לעצמן מחילות ענק מתחת לפני הקרקע ומקיימות את המלכה ודואגות לגידול הזחלים. הן מגיעות בכל מיני גדלים וביותר מצבע אחד, השחור המוכר לכולם, אבל כאשר הן נכנסות אל החלל של הבית והדירה, החרק הקטן הזה הופך להיות בעיה מאוד גדולה. לפני שאתם רצים לרסס את הנמלים עם תרסיס מלא בכימיקלים, זה כדאי שתכירו דרך יותר "ירוקה" לחסל ולהרחיק אותן אחת ולתמיד.

 

מה זה הדברה ירוקה

הדברה ירוקה היא הדברה אשר עושה שימשו בחומרים שהם עד כמה שיותר ידידותיים לסביבה, ואם אפשר, אזי חומרים שקיימים בסביבה ולא יוצרו באופן מיוחד. ישנה הדברה ירוקה שרלבנטית עבור תחום החקלאות כמו שימוש בחרק מסוים שטוב לגידולים ומשמיד חרק אחר שהוא כזה שיכול להשמיד את היבולים שנשתלו. בעולם יש הרבה מאוד חומרים שמצליחים להרחיק מזיקים מהסביבה, ורק צריכים להכיר את החומרים הללו ובהתאם לכך לבצע פעילות שלא תכלול חומרי הדברה רעילים ומסוכנים. זו הדברה ירוקה, וזה כדאי וחשוב מאוד לוודא כי בה משתמשים המדבירים שאותם להדברה מזמינים.

 

כמה זה אפקטיבי נגד נמלים

איך בדיוק יכולים לערוך הדברה כנגד אויב כמו הנמלה, שמגיעה בקבוצות גדולות מאוד של חיילים עם מחילות שבהן יש קן של מאות ואלפי נמלים שכל העת רק הולכים ומתרבים. הדברה ירוקה נגד נמלים נעשית באמצעות ריסוס של סינתזה של צמחים, ויש גם את האפשרות של הדברה על ידי שימוש בפיתיון ג'ל קטנטן שיכול להשמיד מושבת נמלים שלמה בלי ריסוס אחד בכלל. רק צריכים לבחור את דרך הפעולה, ולא לוותר עד אשר לא רואים בסביבה של פנים הבית אף לא נמלה אחת.