איך מחשבים כדאיות השקעה באנרגיה ירוקה?

אנרגיה ירוקה

שוקלים השקעה באפיקים שונים של אנרגיה ירוקה? ובכן, אין ספק שזה יכול להיות צעד משתלם בהחלט שיכול לחסוך לכם לא מעט ואפילו להכניס כמה שקלים לכיס מדי חודש, אך אין ספק שצריך לדעת איך להיכנס לזה בצורה טובה וזה אומר בעיקר לדעת להעריך אם השקעה מסוימת היא אכן השקעה משתלמת. לכן חשוב להכיר בדיוק את הכלים השונים העומדים בפניכם לפני שאתם מחליטים על כל סוג השקעה שהוא. בואו נדבר על כמה סוגים של אנרגיה ירוקה יחסית נפוצים היום וננסה להבין איך אפשר לחשב את הכדאיות בהשקעה.

אנרגיה סולארית

אחד מאפיקי ההשקעה המשתלמים ביותר במדינת ישראל הוא ההשקעה באנרגיה סולארית. בגלל שמדובר במדינה רווית שמש, מי שיתקין מערכת סולארית על גג ביתו יוכל להתחיל לייצר חשמל בעצמו, מה שיחסוך בהוצאות החשמל החודשיות, ואפילו לייצר חשמל עודף אותו ניתן למכור לחברת החשמל ובעצם כך לייצר הכנסה פאסיבית. חישוב הכדאיות כולל את גודל הגג שצריך להיות גדול דיו בשביל שניתן יהיה להניח מספיק לוחות סולאריים, המיקום שלו ביחס לשמש וכמובן כמות השמש השנתית באזור המגורים. חשבו כאן באמצעות מחשבון סולארי מיוחד בו תוכלו להזין את כל הפרטים המלאים ולהבין בדיוק אם מדובר בהשקעה כדאית עבורכם.

רכב חשמלי

גם רכב חשמלי הוא השקעה באנרגיה ירוקה שיכולה לחסוך הרבה מאד כסף מדי שנה על הוצאות הדלק כמובן. יחד עם זאת, חשוב להבין אם אכן מדובר בצעד משתלם שכן מדובר קודם ברכבים יקרים יותר שתחזוקתם יקרה יותר ושהערך שלהם יורד מהר יותר מרכבים אחרים בגלל שהשוק עדיין לא גדול מספיק. לכן החישוב במקרה הזה צריך להתמקד בכמות הנסיעות שאתם עושים. אם אתם משתמשים הרבה ברכב ועושים נסיעות ארוכות, יש סיכוי לא רע שרכב חשמלי בהחלט יתאים לכם. עם זאת, אם אתם לא נוהגים הרבה יכול להיות שההוצאה תהיה דווקא גדולה יותר מהחיסכון שרכב כזה מאפשר.

לסיכום, הקפידו לבדוק לעומק כל אפיק שתבחרו לפני שתעשו את הצעד כדי להימנע מהוצאות מיותר ומהשקעה שאינה חכמה.