גרניט – חומר איכותי לכל סוגי המשטחים במטבח

כשאנחנו מחפשים משטח למטבח, כלומר משטח עבודה, אז ברצוננו למצוא חומר שיכול להיות עמיד וחזק לשימושים רבים וכן חומר שיהיה מעוצב יפה, על מנת שנוכל להיעזר בו לצורך עיצוב המטבח. הרי אותו משטח שמשמש אותנו לעבודה, הוא גם בעל נוכחות גבוהה במטבח ויש לו משמעות מבחינת העיצוב שלו.

אחד החומרים החזקים והאיכותיים ביותר שיש למטבח, הוא ללא ספק גרניט. חומר אשר נוצר מסלעים שונים ועם הזמן החלו להשתמש בו לצרכים שונים, ביניהם גם לצורך יצירת משטחי עבודה למטבחים, הן במבני מגורים והן במקומות אחרים.

אנחנו יכולים למצוא משטחי גרניט בצבעים שונים, לעיתים אנחנו יכולים גם למצוא חומר זה עם חומרים נוספים, מה שיוצר ערבוב לא רק של מאפייני החומר אלא גם ערבוב של עיצובים. אנחנו כמובן נצטרך להחליט מה נכון בשבילנו, בין אם זה מבחינת הצורך המקצועי ובין אם זה מבחינת הסגנון.

 

כיצד בוחרים חומר למשטח במטבח?

גרניט הוא אומנם החומר האיכותי ביותר אך אנחנו יכולים למצוא עוד שורה ארוכה של דוגמאות לחומרים שונים. אם אנחנו רוצים ליהנות מחומר איכותי למשטח במטבח, עלינו לדעת כיצד לבחור את החומר הנכון על פי האפיונים הנכונים למטבח שלנו.

לשם כך, אנחנו צריכים לדעת איזה שימוש נעשה בחומר, כיצד הוא ישתלב עם מאפיינים אחרים במטבח וכן חשוב מאוד להקפיד על כך שהחומר לא רק יהיה מעוצב יפה אלא גם יהיה עמיד וחזק. זאת בשביל שהוא יחזיק מעמד זמן רב ואנחנו לא נצטרך להתמודד עם בעיות שונות, שיידרשו מאיתנו לטפל בהן בצורות שונות.

לפני סיום נדגיש, בטרם אנחנו בוחרים חומר מסוים, רצוי מאוד לבחון את השילוב של החומרים בעזרת תוכנות הדמיה וכלים אחרים.