כללי הברזל במציאת עבודה

פורמט קורות חיים מקצועי

מציאת עבודה היא לא דבר פשוט, לא משנה באיזה גיל אנחנו ולא משנה באיזה סטטוס אנחנו נמצאים. על מנת שנוכל למצוא עבודה בהקדם, הרי שעלינו להקפיד כל ביצוע כללים מסוימים.

מה הם כללי הברזל?

קורות חיים

קשה מאוד עד בלתי אפשרי, למצוא עבודה בלי להגיש קורות חיים. לכן, השתמשו בפורמט קורות חיים מקצועי בשביל שתוכלו לספק את כל המידע הרלוונטי אודותיכם, את כל המידע הנדרש בשביל שיהיה ניתן להחליט, האם לשכור אתכם לעבודה או לא.

הופעה נאה ומכובדת

אם מזמינים אתכם לראיון עבודה, הקפידו על הופעה נאה, מכובדת, תתלבשו יפה, כיאה למקום העבודה בו אתם מתראיינים. כמובן, הקפידו להגיע בזמן, לענות בצורה מסודרת, קורקטית, קוהרנטית, לדבר ברור ורהוט.

רשתות חברתיות

היום בשביל למצוא עבודה, לא מספיק רק להשתמש בלוחות דרושים, אלא יש לפנות אל רשתות חברתיות, בין אם מדובר בפייסבוק, לינקדין, טוויטר, שם תוכלו למצוא הצעות ותוכלו להעביר את הפרטים שלכם למי שנדרש, בשביל לקבל הזמנה לראיון עבודה.

תיק עבודות

אם מדובר במקום עבודה שדורש לראות דוגמאות, הקפידו להציג תיק עבודה מסודר, תיק עבודה שמכיל דוגמאות שונות מעבודות שביצעתם בעבר.

המלצות

תמצאו מעסיקים, מרצים או אנשים אחרים במקצוע שישמחו להמליץ עליכם. בצורה כזו, תוכלו להראות למראיין, שיש אנשי מקצוע שסומכים עליכם ורואים בהם עובדים איכותיים, ועל כן, אתם תהיו נכס למקום העבודה.

זמנים

לא משנה למה אתם מוזמנים, בין אם זה ראיון, בין אם זה מבחן או כל דבר אחר, הקפידו להגיע בזמן, אל תתנו לאנשים לחכות לכם. רצוי להגיע לפני הזמן, כך תוכלו להפחית את עוצמת המתח שאתם חווים.

עובדים במציאת עבודה

חשוב לדעת, מי שנמצא בתקופה של חיפוש עבודה עליו להבין שהוא למעשה נמצא בתהליך עבודה לכל דבר. כלומר, החיפוש כשלעצמו הוא עבודה. לכן עליו להיערך בהתאם, בין אם זה מבחינת השקעה, לוח זמנים, כסף או כל דבר אחר.

מי שלא מתייחס לנושא בצורה כזו, עלול למצוא את עצמו בבעיה ויתקשה מאוד למצוא עבודה.