החזרי מס לשכירים – איך זה עובד?

החזרי מס לשכירים

החזרי מס לשכירים מהווים את אחד מנושאי השיחה הפופולאריים ביותר לקראת סוף שנת המס. כל שכיר יודע כי חלק נכבד מהמשכורת שלו הולך למיסים. לעומת העצמאיים, אשר נאלצים לשלם את המיסים שלהם בצורה עצמאית לרשויות המס, השכירים אינם צריכים כלל להתעסק בכך. למעשה, כל המיסים וכל התשלומים השוטפים יורדים באופן אוטומטי מתלוש השכר של השכירים, כך שרובם כלל אינם מודעים לעניין. אך חשוב שכל שכיר יהיה מודע לזכויות שלו, היות ולא פעם מתברר כי רבים מהם זכאים לקבל החזרי מס משמעותיים. הדבר נכון במיוחד עבור כל מי שטס לחו"ל לתקופה ארוכה, היה מובטל, עבר למקום עבודה חדש וכדומה. לכן מומלץ מידי פעם לבצע בדיקה פשוטה, על מנת לוודא האם מגיע לכם החזר מס מהמדינה.

החזרי מס לשכירים – כיצד ניתן לבדוק האם גם אתם זכאים?

כאמור, לא פעם מס הכנסה גובה מיסים גבוהים מידי מהשכירים, ולכן מומלץ להיות עם היד על הדופק ולוודא כי אינכם משלמים יותר מהנחוץ. כדאי לדעת כי ישנם פקטורים שונים אשר משפיעים על גובה המס שעליכם לשלם, לכן כדאי להכיר אותם מראש. למשל, אנשים שגרים במקומות מסוימים בארץ, זכאים לקבל הטבות מס משמעותיות. כמו כן, חופשות מחלה ארוכות, שינוי במקום העבודה, תואר אקדמאי, מצב משפחתי ועוד, כל אלו משפיעים על חבות המס. לכן כל אחד שמאמין כי ייתכן ומגיע לו החזר מס, יכול למלא באופן עצמאי בקשה לבדיקה. מדובר כמובן על מילוי של לא מעט טפסים וצירוף של מסמכים שונים, דבר שיכול לייאש כל אדם.

לכן ההמלצה הכללית היא להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום ויודעת איך עושים החזר מס, על מנת להבטיח לעצמכם בדיקה מהירה יותר והחזר מס יעיל יותר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שם מחבר

שם מחבר

קצת על המחבר

אולי יעניין אתכם?

טפסים דיגיטליים
General
yarin

איך בונים טפסים דיגיטליים?

צריכים לבנות טופס דיגיטלי והבנתם שלבד אתם לא יכולים ושעבור טופס דיגיטלי תהיו צריכים סיוע מאיש מקצוע, שיוכל לכתוב לכם שורות קוד וליצור לכם טופס

קרא עוד »
רוקט פוקט
General
yarin

רוקט פוקט מתנה שובבה ומדליקה

אם יצא לכן להיתקל לא פעם במתנה מדליקה שקיבלה מישהי במסיבת רווקות, ביום הולדת, במסיבת גירושין או בכול מקום אחר – והמתנה הייתה ויברטור קטן

קרא עוד »