זכאות יורשים ושאירים של ניצולי שואה – מה צריך לדעת?

זכאות יורשים ושאירים של ניצולי שואה
האם אתם יורשים של ניצולי שואה ששהו באחד הגטאות בתקופת השואה? במהלך השנים הורינו נהגו לספר לנו על חוויות השואה שלהם, וילדים רבים גם נאלצים לטפל בהוריהם. כאן כתוב על זכאות יורשים ושארים של ניצולי שואה וכן זכויות לאלמנים של ניצולי שואה – מה צריך לדעת? דבר ראשון קיים סיכוי שגם יורשים וגם שאירים יכולים לקבל סכומי כספים נאים, מכיוון שהם נחשבים ליורשים או שאירים.

מתי ניתן לקבל פיצויים?

גם במקרים בהם הוריכם הלכו לעולמם, הורים שהיו ניצולי שואה וקיבלו כסף ממשרד האוצר הגרמני, יש בהחלט סיכוי לקבל פיצויים מגרמניה באופן חד פעמי ולא מעבר, את הכסף מקבלים באמצעות המוסד לביטוח לאומי בגרמניה.

למי משולמת הפנסיה?

זכאות יורשים ושאירים של ניצולי שואה, גם כאלה ששהו לא לאורך זמן בגטאות, כמו גטאות בבולגריה, שנחאי, רומניה, הגטו בטרנסניסטריה ומקומות אחרים.

האם אתם זכאים לפנסיה מגרמניה?

בהחלט ישנם בנים לניצולי שואה שיכולים לקבל פנסיה מגרמניה אשר כוללת גם תשלום להרבה שנים אחורה, החל משנת 1997. גם אלמנים לניצול שואה אמורים לקבל פנסיה.

קצבה ממשרד האוצר

ממש מתחייב לבדוק זכאות לפנסיה, גם במקרים בהם ניצולי שואה קיבלו במהלך חייהם כסף ממשרד האוצר. זאת באמצעות וועדת תביעות גרמנית, גם במקרים בהם הניצולים קיבלו פנסיה מטעם המוסד לביטוח לאומי בגרמניה.

על התהליך

אין מדובר כאן בהליך מורכב מידיי, פנו למשרד עו"ד המתמחה בנושא, הם יחסכו להם הרבה זמן יקר ובירוקרטיה. כמו כן עורך הדין אחראי על מסמכים וטפסים הכתובים בגרמנית, המשרד ימצא את כלל הניירות הרלוונטיים למקרה, יתעד, יתרגם עבורכם לגרמנית. אתם אינכם צריכים לעשות מאומה. בהחלט הצעה שקשה לסרב לה, רק תתחילו לפעול בכיוון.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שם מחבר

שם מחבר

קצת על המחבר

אולי יעניין אתכם?

גל ג'וק הדברה ירוקה
General
yarin

כמה עולה הדברה לדירה?

עכברים חולדות ומזיקים אחרים רואים בדירה יעד בו אפשר למצוא מזון ולכן מנסים לפלוש אליו בעיקר בחודשי הקיץ. נמלים, יתושים, צרעות עכבישים וג'וקים מחפשים גם

קרא עוד »
רשיון עסק
General
yarin

איך לפתוח עסק?

פתיחת עסק היא לרוב תהליך מורכב, שיכול להימשך תקופה ארוכה, בהתאם לרמת הבשלות של בעל העסק לעתיד ורמת המוכנות שלו לעמוד בכל הדרישות הנחוצות לפתיחת

קרא עוד »