רכבים חשמליים, מה צופה לנו העתיד?

רכב חשמלי

בארץ אמנם עדיין לא רואים את הרכבים החדישים האלו של חברת טסלה על הכבישים. הרכבים החשמליים הם כאן כדי להישאר כמובן, ולא כדי להיות טרנד זמני, וכך בארצות הברית, הרכבים החשמליים כבר הפכו מזמן לעובדה גמורה, כנסו ללינק. במודלים הראשונים של רכבים החשמליים כמו המודל הראשון שנוצר עוד בשנת 2008 כבר אז בנסיעה המבחן הראשונה, והצליח לנסוע מעל 300 מטר ללא הטענה כלל, וזה רק מדובר על הרכב הנסיוני, ולכן ברור שמאז כל מודל שיוצא מתחדש יותר ויותר. 

רכבים חשמליים מה צופה לנו העתיד? 

סוללה EV  וחיסכון בעלויות

ברכבים ישנם את סוללה מהירה ואיכותית יותר, כלומר הסוללה עשויה ליתיום.

יתרונות הסוללה החדשה 

הסוללה היא קטנה יותר חזקה– בעוד ברכבים הקודמים  ניתן למצוא סוללה חלשה מאד, שזמן ההטענה שלה הוא ארוך במיוחד, ובעתיד הסוללה החדשה ניתן להטעין אותה במהירות 

הסוללה בטוחה יותר– אנשים רבים פחדו לרכוש את הרכבים האלו, בשל חוסר אמונה בסוללה חשמלית, וחשש שיש בה חומרים מסוכנים אבל היא אינה מכילה כאלה.

הסוללה ניתנת למחזור– בניגוד למחשבה כי סוללות אינן ניתנות למחזור, וכך הסוללה ברכבים בחדישים ניתנת למחזור.

חיסכון של אנרגיה חשמלית– ניתן לחסוך עם אנרגיה חשמלית ללא הוצאות של דלק וללא הוצאות, וכך להקטין את התוצאות על ידי טעינה בלילות. 

רק רכבים חשמליים על הכביש– כרגע בכל העולם יש רק רכבים רגילים עם מנוע בעירה או רכבים  היברידיים או משולבים המטרה בעתיד היא בעצם שכל הרכבים יוכלו להיות כאלו ובעצם להפוך את הכביש למשהו חדש. 

נהיגה ללא נהג– המטרה היא שהרכב עצמו ינהג ללא נהג, וזה יאפשר להימנע מתאונות; לכן ייסעו בנסיעה איטית במהירות המותרת, וכמובן ניתן יהיה להימנע משגיאות אנוש, המגיעות תוך כדי נהיגה של אדם הנוהג במכונית.

לכן ניתן לומר כי בהמשך השנים הרכבים שלנו יהיו בעולם העתיד. חשמליים, ללא זיהום אוויר, עם טעינה, כמו כן חשוב שלא רק אלו היתרונות של הרכבים החשמליים אלא גם נתונים אחרים כמו מהירות נסיעה וטעינה מהירה.

> למידע מקצועי נוסף בקרו באתר https://www.evm.co.il