דווקא בתקופה הקשה של הקורונה – החזר מס יציל אתכם

חברה להנהלת חשבונות

תקופת הקורונה היא תקופה קשה עבור חלק ניכר מבעלי העסקים וגם השכירים. חלק לא מבוטל  מהשכירים נמצא בחל"ת או פוטר ולכן מקבל דמי אבטלה. ולכן חשוב מאוד לבדוק האם אתם זכאים להחזר  מס שיכניס לכם סכום לא מבוטל לחשבון הבנק. מכיוון שבתחילת שנת 2020 המצב הכלכלי ופעילות המשק היתה תקינה הרי שבעלי עסקים ושכירים שילמו מס כרגיל, אבל בהמשך שנת 2020 ההכנסות והרווחים התכווצו מאוד וחלק מהעסקים בכלל לא היו פעילים ולכן בהסתכלות שנתית העסק צריך לשלם פחות מיסים ממה ששילם בתחילת 2020. נוסף על כך יש מקרים בהם עסקים שסיימו את שנת המס של 2020 בהפסד יהיו זכאים להחזרי מס.

ולכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי על ידי יועץ מס ומומחה להחזרי מס כדי למצות את כלל הזכויות שלכם ולקבל בחזרה כסף מהמדינה.

 

האם אני זכאי להחזר מס מהקורונה?

במידה וההכנסה שלכם פחתה ונפגעה הרי שבסיכויים מאוד גבוהים אתם זכאים להחזר מס. החישוב המדוייק של החזר המס לו אתם זכאים מבוסס על מספר החודשים שבמהלכם ההכנסה שלכם נפגעה כמו גם בעומק הפגיעה מבחינת הירידה בהכנסות וברווחים של העסק.

 

שינוי במדרגת המס

היבט נוסף שרלוונטי לקורונה הוא העובדה שכאשר לא עובדים כמה חודשים הרי שמאוד יכול להיות שתהיה גם ירידה במדרגת המס הרלוונטית אליכם כך שאתם תשלמו פחות אחוזים מהשכר שלכם כמסים. זה משמעותי מאוד אם עוברים ממדרגת מס אחת לאחרת. כך למשל עבור שכירים מדרגת המס הראשונה היא 31% עד לשכר של כ20,000 ₪ בחודש והמדרגה הבאה היא כבר 35%, לשכירים המדרגות הן שונות אבל מבוססות על אותו עיקרון.

 

פנו אלינו עוד היום – טקס החזרי מס.