פיתוח אפליקציות לios מול פיתוח לאנדרואיד

פיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות עבור אנדרואיד מתרכז באמצעות הגולשים אשר מחפשים אפליקציות native  אשר קיימות דרך אופציית AppStore או לחילופין מפתחים אפליקציות תואמות iOS אשר פועלים על פלטפורמת Android.  החשיבות הרבה של פיתוח האפליקציות הללו נובע מהשימוש הגובר במכשירי הסמארטפון לכל צורך בחיי היום יום של הגולשים והעדיפות שלו על פני מחשבים ניידים ונייחים.

ההבדל המהותי בין מערכת ios למערכת האנדרואיד היא המערכת ההפעלה. ios משתייכת לכל מה שקשור לאייפון ואילו מערכת האנדרואיד משויכת לכל מה שקשור למנועי החיפוש המתוחכמים והאלגוריתמים של מערך ההפעלה Google.

מערכת IOS

iOS היא מערכת הפעלה ניידת אשר הומצאה על ידי אפל והיא מוטמעת על המוצרים הממוחשבים של אפל כמו לדוגמה מכשירים סלולריים מסוג אייפון ומחשבים ניידים מסוג אייפד. בסיסה של המערכת הוא מערכת ההפעלה מסוג macOS.

מכיוון שמדובר במערך סגור אין אפשרות לבצע בו שינויים כלשהם במסך הבית אלא רק בתמונה שנבחרה על ידי הגולש אשר נראית ברקע.

בשימוש ב – ios  אפשר לבצע הרבה מאד התאמות לאפליקציות חדשות אשר כוללות מגוון דרישות כמו לדוגמה, שימוש במציאות מדומה, מציאות רבודה, מדידות שונות, הוספת אימוג'ים ותמונות וביצוע פעולות מהירות באמצעות סירי. האפליקציות החדשניות מסייעות לשימוש חכם וחיסכון בשימוש בסוללה ולכן האפליקציות הן מאד מהירות.

קראו עוד בכתובת http://www.igates.co.il/blog/appstore.aspx

מערכת פיתוח לאנדרואיד 

כדי לפתח אפליקציה לאנדרואיד יש צורך בשימוש בתוכנת JAVA וליבת לינוקס אשר באמצעותן לפתח את הצרכים הנדרשים. בפיתוח לאנדרואיד מפתחים מעבר לשימושים למכשירי הסמארטפון האנדרואידים גם אפליקציות עבור מכשירי טאבלט וטלוויזיות חדשניות. מערכת זו מופצת על ידי Google ולכן מרכזת נתח משמעותי ביותר של השוק, יותר מ- ios. 

מפתחי האפליקציות יוצרים שימוש באמצעים רבים כדי לקדם את פיתוח אפליקצית Android, הם מגדירים את המסך ואת אופן הצגת האתר, מאפיינים את הדרישות של האפליקציה החדשה, מאפשרים שימוש ב – swift ובפעולות של המצלמה כמו העלאת תמונות וסרטונים

אחד הדברים החשובים בפיתוח לאנדרואיד הוא שמירה על כל מסד הנתונים לתוך שימוש חוזר, ביקורת ובדיקת הנתונים מעת לעת.