דוד בן הרוש יבנה

דוד בן הרוש יבנה

ישנם אנשים שמוכרים לא רק בזכות עצמם, אלא גם בזכות העשייה שלהם לנושא מסוים או בזכות הקשר שלהם עם מקום ספציפי. הם הפכו להיות שם נרדף למקום או לתחום,  ולכן גם מתייחסים בצורה כזו. 

דוגמא טובה לכך הוא דוד בן הרוש נמל אשדוד, מי שהיה בעבר ראש עיריית יבנה ולימים בכיר בנמל אשדוד. בשני המקרים, הוא מוכר לא רק בזכות עצמו, אלא גם בזכות העובדה שהוא פעל למען שני המקומות ועשה למענם דברים שונים אשר קידמו אותם וכמובן את כל מי שמתגורר או עובד במקום. 

דוד בן הרוש שימש במשך תקופה כראש עיריית יבנה, לפני כן הוא היה במועצה, ועם פרישתו מראשות העיר, הוא החל לעבוד בנמל אשדוד. בשני המקומות הוא יצר מהפכות שונות  שר הביאו לשינויים מהותיים, כאלה שנשארו הרבה זמן גם אחרי שהוא עזב אותם. 

באופן טבעי, אנשים שעבדו איתו, היו איתו בקשר או נהנו מהשירותים שהוא סיפק והמהפכות שהוא ביצע, זוכרים אותו עד היום, כחלק בלתי נפרד מהנוף המקומי, חלק בלתי נפרד מההוויה של המקום. 

מה זה אומר להיות חלק מהמקום

אנחנו מכירים את זה לא מעט מעולם הספורט נניח, שם שחקנים שהם סמל, מוזכרים בנשימה אחת עם הקבוצה, גם אם לא מדברים עליהם בצורה ישירה. כך גם במקרה של דוד בן הרוש נמל אשדוד או העיר יבנה. גם אם לא מדברים עליו ישירות, הרי שהוא מוזכר בשיח, וברור לכולם שאי אפשר לנתק בין השניים. 

יתרה מזו, כל מי שמגיע ליבנה יכול לראות את טביעת האצבע שלו בכל מקום, בכל דבר, בין אם זה במבנים, בין אם זה בחזות העיר ובכל דרך אחרת שבאה לידי ביטוי בצורה גלויה.