ספירת מלאי – איך בוחרים חברה שתבצע עבורנו את הספירה?

במשך שנים התרגלנו שכל הנושא של ספירות מלאי נמצא בתוך העסק. הוא עניין פנימי אשר העובדים בתוך העסק מבצעים ומנהלים אותו מהתחלה עד הסוף.

אך בדומה להרבה מאוד דברים אחרים בהתנהלות של עסקים מסוגים שונים, אזי שגם הנושא של ספירת מלאי עבר שינוי עם הזמן. היום אנחנו יכולים למצוא חברות מיקור חוץ רבות שמבצעות את התהליך עבור לקוחות שפונים אליהן לצורך כך. מדובר על שירות ייחודי אשר ניתן על ידי חברות המעסיקות צוותים מקצועיים לשם כך וכן ציוד ואמצעים המתאימים לצורך ביצוע ספירת מלאי על פי צרכי הלקוחות של החברה.

ההיגיון שעומד מאחורי שירות זה, הוא להימנע מהצורך לבצע את התהליך בתוך העסק, דבר שיכול גם לגבות זמן יקר מהעובדים וכן ייתכן והוא יוביל לכך שהתהליך יתבצע בצורה הרבה פחות טובה. אם בוחרים להשתמש בגורם חיצוני, מקצועי, שיבצע את התהליך, אז התוצאות יהיו הרבה יותר טובות ומדויקות.

 

כיצד בוחרים חברה בצורה נכונה

מאחר וישנן חברות שונות שמציעות מיקור חוץ לספירת מלאי, אזי חשוב לדעת כיצד לבחור חברה בצורה מקצועית ונכונה.

ראשית, יש לבחון איזה ניסיון יש לחברה, כמה שנים היא פועלת בתחום ואילו לקוחות היא שירתה ומשרתת.

שנית, יש לבחון באילו אמצעים וכלים החברה משתמשת, מלבד הגורם האנושי כמובן, הכוונה גם לאמצעים וכלים דיגיטליים, ממוחשבים ואחרים.

שלישית, רצוי מאוד לוודא שהחברה עובדת על פי דרישות מס הכנסה ורשויות אחרות, על מנת שהדוחות שלה יותאמו לצרכים של העסק בהיבט זה.

ארבע, יש לבדוק אילו דוחות החברה מספקת לעסק, כיצד הם בנויים, עד כמה הם יכולים לצרכים של העסק באופן כללי וספציפי לצורך כזה או אחר.

 

הכנסו לאתר של Counting Group.