מה עושה בודק שכר מוסמך?

בודק שכר מוסמך

אחד הדברים החשובים ביותר, ללא צל של ספק, בקשר בין מעסיק לעובד, הוא כל מה שקשור לנושא השכר. הרי אף עובד לא עושה את עבודתו בחינם, הוא מצפה לקבל מהמעסיק שלו את שכרו עבור עבודתו, כולל את כל התנאים שהוא אמור לקבל על פי חוק. הציפייה של המעסיק היא שהעובד יבצע את עבודתו והציפייה של העובד הוא לקבל את שכרו בהתאם. 

מי שבמובן מסוים אמון על כך, הוא בודק שכר מוסמך. מדובר על איש מקצוע שהוסמך לבחון האם המעסיק משלם לעובדים שלו את שכרם על פי חוק, בצורה מדויקת ובאופן כזה שהם יודעים בדיוק מה הם מקבלים ועבור מה. לשם כך, הוא צריך גם לבדוק את תלוש המשכורת שלהם ולוודא שכל פרט ופרט בתשלום הוא מפורט וברור, כך שאם העובד רוצה לדעת מה מגיע לו, וכיצד, הוא יקבל את כל המידע בצורה מדויקת ומלאה. 

חשוב לומר, יש מקרים בהם המדינה מחייבת להעסיק בודק שכר, זאת על מנת לוודא שאכן העובדים במקום מקבלים את שכר בצורה מדויקת ומלאה, באופן מפורט ושלא יווצר מצב, של אי הבנות כאלה ואחרות. 

מה בדיוק תפקידו של בודק שכר

אפשר להשתמש בבודק שכר באופן קבוע, כמו שנעזרים בשירותי רואה חשבון בחיפה, על מנת לוודא שאכן העובדים מקבלים את שכרם בצורה מלאה על פי חוק, כולל את כל התנאים הרלוונטיים. אך אפשר גם להשתמש בשירותיו מעת לעת, לצורך בדיקות תקופתיות, על מנת שלא יווצר מצב שהעסק יעבור על החוק. 

חשוב לומר, עסק שלא משלם את שכרו על פי חוק לעובדים עלול להתמודד עם תביעות שונות, כולל קנסות ממשרד העבודה. לכן חשוב מאוד להעסיק בודק שכר שיבחן את הנושא ויתריע על כך. 

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שם מחבר

שם מחבר

קצת על המחבר

אולי יעניין אתכם?

גל ג'וק הדברה ירוקה
General
yarin

כמה עולה הדברה לדירה?

עכברים חולדות ומזיקים אחרים רואים בדירה יעד בו אפשר למצוא מזון ולכן מנסים לפלוש אליו בעיקר בחודשי הקיץ. נמלים, יתושים, צרעות עכבישים וג'וקים מחפשים גם

קרא עוד »
רשיון עסק
General
yarin

איך לפתוח עסק?

פתיחת עסק היא לרוב תהליך מורכב, שיכול להימשך תקופה ארוכה, בהתאם לרמת הבשלות של בעל העסק לעתיד ורמת המוכנות שלו לעמוד בכל הדרישות הנחוצות לפתיחת

קרא עוד »