האם אפשר לבצע הגשת תביעת חוב באופן מקוון?

האם אפשר לבצע הגשת תביעת חוב באופן מקוון?

הגשת תביעת חוב הינה פעולה טכנית פשוטה שנועדה להכניס את החוב הספציפי שלכם לרשימת החובות של פושט רגל. לאחר שניתן צו פשיטת רגל על כל התובעים להגיש תביעת חוב אשר בו מפורטים פרטי החוב והתביעה. וזאת על מנת שהחוב יטופל כנדרש, והחייב יחזיר אותו במידת האפשר. את התביעה ניתן להגיש בכמה אופנים – על פי בחירתו של התובע אשר מעוניין לדרוש את כספו מהחייב.

כיצד מגישים את התביעה?

  1. תביעה מקוונת – אופציה זמינה ונוחה הינה האופציה להגיש תביעה מקוונת. מדובר על אופציה נוחה מאוד אשר כל אחד יכול לבצע אותה בכוחות עצמו. כל מה שצריך זה למצוא את המסמך המבוקש ולמלא אותו על פי הקריטריונים הנדרשים. לאחר סיום מילוי הטופס שולחים אותו באמצעות המערכת המקוונת ומקבלים אישור באשר לשליחה ולקבלת המסמך על ידי הגורם המתאים. 
  2. תביעה ידנית – אמנם נוח וקל להגיש תביעה מקוונת. אבל קיימת גם האופציה הישנה והמסורתית של הגשת טופס תביעת חוב באופן ידני. מדובר על טופס פיסי שממלאים אותו ממש כמו פעם, בעט ובדף, ואותו מעבירים בצורה ידנית לגורם הרצוי.
  3. תביעה באמצעות מייצג – קיימת אפשרות שלישית והיא לפנות בהגשת התביעה באמצעות גורם מקצועי באתר www.evyatarlaw.co.il עורך דין מקצועי מתחום פשיטת רגל מציע בין יתר השירותים שלו גם הגשת תביעת חוב. מייצג יהיה חייב להגיש את התביעה באופן מקוון, ואין לו את החלופה הידנית, ראו כאן.

לעשות את הצעד נכון

חשוב לזכור כי במידה ופושט רגל חייב לכם כסף, עליכם לפעול בטווח הזמן הנדרש כדי שהחוב שלכם יהיה כלול במסגרת צו הכינוס של החייב. לשם כך יש להגיש את התביעה תוך שישה חודשים ממתן הצו.