החשיבות בביטוח מבנה בפרויקט תמ"א

ביטוח מבנה בפרויקט תמ"א

כיום ניתן לראות כי צצים כפטריות אחר הגשם, בנינים ישנים, המשוקמים על ידי פרויקט תמ"א. זהו פרויקט האחראי על חיזוק בנינים ישנים לקראת רעידות אדמה, כמו כן רבים מבין בעלי הדירות מנצלים את הפרויקט גם לשיפוץ כללי של הדירות עצמן, ואף לבנות קומות חדשות, ולשינוי פני הבניין כולו. 

במאמר זה נתייחס על החשיבות הרבה יש בביטוח מבנה בפרויקט זה במיוחד. 

> באתר של Itzick Simon תוכלו לקרוא בהרחבה

ביטוח מבנה 

מדובר על בעלי דירות, שהציעו להם על ידי המדינה את פרויקט התמ"א, אך הם אינם יודעים כי בפרויקט הזה טמונים סיכונים לא קטנים, החל מהשגרה שהיא כבר אינה שגרה, שכן הבניין הולך להיות אתר בנייה פשוטו כמשמעו. 

יש צורך להתייעץ עם עורך דין המתמחה, כי ביטוח המבנה הקיים של הבניין במידה, ויש כזה, אינו מכסה כלל את הסיכונים שיש בפרויקט תמ"א. 

חשוב להבין כי התייעצות עם עורך דין בנוגע לכיסוי הביטוחים היא מאד חשובה, משום שהוא יברר לכם את הכיסויים, שאתם צריכים, ותוכלו לדרוש ביטוח מבנה בהתאם לכסויים אלו, כפי שדאגו הקבלנים מבעוד מועד לפוליסת ביטוח קבלנים.

מהי החשיבות של ביטוח מבנה לפרויקט תמ"א? 

כאשר מדובר על פרויקט תמ"א חשוב מאד להבין כי לא מדובר בפרויקט בנייה רגיל, אלא מדובר על הוספת קומות לבניין, שהיסודות שלו ישנים מידי, כמו כן יתכן כי למרות התכנון ההנדסי ניתן לראות כי הבניין לא יוכל לעמוד בתוכנית זו ויכול להיות סדקים בבניה, וכן בנוסף לכך שקיעה של הבניין, מומלץ להתייעץ עם סוכנות איציק סימון לביטוח מתאים

חשוב להבין, כי גם אם יש ברשותכם ביטוח מבנה, הביטוח הזה לא מכסה נזקים אלו, כמו כן ביטוח מבנה בפרויקט תמ"א מכסה גם בנוסף גניבות ופריצות לבתים שהתרחשו בזמן הפרויקט, כמו כן ביטוח מבנה רגיל לא יכסה את הבעיות האלו בגלל שהן שונות.