שירותי הנהלת חשבונות – מה זה כולל

חברה להנהלת חשבונות

כל עסק וחברה מכירים את הצורך של ניהול חשבונות תקני, שוטף ומקצועי. ניהול חשבונות הינו הכרחי וחשוב לכל חברה, עסק ועצמאים ולא משנה מה הגודל והיקף הרווחים שלהם. שירותים של חברה להנהלת חשבונות מורכבים ממגוון פעולות ואסטרטגיות מעולם העסקים הפיננסי שתפקידם לאפשר לעסק לעבוד בצורה שוטפת וזורמת מבחינה זו. מנהל חשבונות אחראי בין היתר לייצג את העסק אל מול גופים חיצוניים כמו בנקים, רשויות המס וגופי ממשלה שונים ולדווח מידע רלוונטי. היבטים נוספים של ניהול חשבונות כולל כמובן התעסקות עם חישובי משכורות, פיקוח על הוצאות מול רווחים, ניהול נכון מבחינה לוגיסטית ועוד. 

ניהול חשבונות מקצועי בישראל

שירותי ניהול חשבונות לעסקים וחברות צריך להתנהל בצורה מתואמת לחוקי המדינה ולעמוד בדרישות השונות של הרגולציה. מבחינה בסיסית מנהל חשבונות צריך להתייחס אל חוק מע"מ והשלכותיו, ניהול של פנקס החשבונות, מס הכנסה ועוד. שירותים נוספים שהוא יכול ורצוי שיספק יכללו תוכניות כלכליות לניהול עסקי חכם שיקדמו את העסק ויסייעו לו להבין את היתרונות והחסרונות של הניהול הנוכחי וכיצד ניתן לפעול בזירה הפיננסית בכדי להצעיד את העסק קדימה.

מה הם השירותים הנוספים שיש למנהל חשבונות להציע

מנהל חשבונות יכול להציע לעסק רישום מפורט ומלא של כלל התשלומים והתזרימים של הכספים בעסק על פי הוראות המס. ביצוע רישום מפורט לגבי התקבולים שהעסק מרוויח, כך שלכל אחד מהם תהיה חשבונית מס רלוונטית. רישום של כמה מע"מ גובים מהעסק, כמה מתוכו כבר שולם, ביצוע הגשה של דו"ח לכל תקופה וקיזוזים. מבחינת רישום בספרים, אפשר להכליל את הנכסים וההון העצמי של העסק. ניתן לומר שניהול חשבונות זה הדבר שעסק יכול לקום וליפול, ולכן בעל העסק חייב להשקיע בחיפוש אחר מנהל חשבונות אמין ומקצועי.