בלוג

רכישת דירה חדשה מקבלן- המדריך המלא

מזל טוב! אתם עומדים בפני רכישת דירה חדשה ואין מאורע מרגש מזה. בשנים האחרונות ניתן לראות כי יותר ויותר זוגות צעירים בוחרים לרכוש דירה חדשה מקבלן. אין ספק כי לדירה חדשה יתרונות רבים ומשמעותיים אך פעמים רבות תהליך הרכישה במיוחד של דירה שעדיין "על הנייר" עלול להיות מבלבל מאוד ולכן חשוב מאוד להכיר אותו לעומקו טרם ניגשים לקבלן.

כל מה שצריך לדעת על רכישת דירה חדשה מקבלן

ישנם מספר הבדלים משמעותיים בין רכישת דירה יד שנייה לעומת רכישת דירה חדשה מקבלן כאשר ההבדל המשמעותי ביותר הוא שכאשר רוכשים דירה חדשה אין באמת יכולת לראות אותה אלא את התכנון של על גבי הנייר ולכן לא תמיד ניתן לבחון את כל הפרטים הקטנים. לכן חשוב מאוד לקבל מהקבלן כל פרט ופרט לגבי הבית וכן לגבי הפרויקט.

כמו כן, קודם מעמד החתימה חשוב לבחון מיהו היזם וכן מיהו הקבלן של הפרויקט, האם הם אמינים ומהן הביקורות לגביהם. שימו לב גם לכל הפרטים לגבי הקרקע, האם ישנם כל היתרי הבנייה הנדרשים ומיהם הבעלים של הקרקע. לבסוף חשוב מאוד לזכור כי פעמים רבות המחיר המוצג הינו מחיר שאינו כולל מע"מ ולכן יש צורך לברר את מחיר הדירה המדויק.

על מנת לעבור את התהליך בבטחה מומלץ לשכור את שירותיו של עו"ד שילווה אתכם יד ביד ליעד.

בחירת עו"ד מקצועי

תהליך רכישת דירה עלול להיות תהליך מתיש ומעורר חשש. על מנת לדעת בבטחה כי אתם אכן מבצעים קנייה נכונה ובטוחה אל תוותרו על עזרתו של עו"ד אלעד ויסטוך, אשר ילווה אתכם החל משלב ההיכרות עם הקבלן ועד רגע חתימת החוזה בפועל.

לרכוש תמונות אונליין איך תעשו את זה מבלי לקרוע את הכיס?

כל מי שרוצה להקים אתר אינטרנט, דף עסקי בפייסבוק, ליצור מצגת, לכתוב תכנים, כדאי שיהיה מודע לעובדה שישנם אתרים המציעים מאגרי תמונות ובכל הנושאים שתעלו על דעתכם. כל שיש לעשות הוא להתאים את התמונה לתוכן.

המשמעות של תמונות להורדה

אתרי אינטרנט ולא משנה מהו ייעודם, חייבים גם לפרסם תמונות להמחשה ולא רק תוכן. תמונות אלה מסייעות לשיווק האתר, לפרסומו, למיתוג שלו, וקיימים שני סוגי מאגרי תמונות: תמונות להורדה בחינם ותמונות שיש לשלם עבורן.

רכישת תמונות אונליין בתשלום

משרדי פרסום, עסקים, ארגונים בוחרים לא פעם לרכוש תמונות אונליין, כלומר מדובר במאגרי תמונות שעולות כסף. בין אותם מאגרי תמונות יש לבחור את אלה שמציעים תמונות לרכישה במחירים סבירים.

השוואת מחירים

הדרך הטובה ביותר לרכוש תמונות תמורת תשלום, היא להיכנס לכמה שיותר אתרים מוכרים, כאלה ששמם הולך לפניהם, ולהשוות מחירים. ישנם גופים גדולים שמעוניינים מראש לרכוש את התמונות, שכן כך ההיצע הוא יותר גדול ואיכותי, אבל לא חייבים לשלם סכומים מוגזמים. בסופו של דבר תמונות אלה שייכות למי שצילם אותן, ואם אתם נדרשים לשלם בעבורן, יש לעשות זאת ללא היסוס.

הפרת זכויות יוצרים

כאשר אתם רוצים להוריד תמונות רלוונטיות לתכנים שלכם, ומצוין שם בפירוש שיש לשלם עבורן, אם לא תעשו כך, תסתכנו בהפרת זכויות יוצרים. באמצעות גוגל ניתן לזהות את התמונות הללו בקלות.

כמה עולות התמונות?

בכל אתר מצוין מחיר התמונות, והוא גם תלוי בנושא, במי שצילם אותן, בפרסטיז'ה של האתר ואפילו בגודל התמונה. גם אם בחרתם בתמונה בחינם, על מנת להיות הוגנים, תנו קרדיט למי שיצר אותה, כך יפחתו הסיכויים שאתם תפעלו בניגוד לחוק.

> קראו מידע מקצועי והמלצות נוספות באתר http://hayeruka-meimad.org.il!

עורך דין צוואה – למה חשוב לשכור את שירותיו

כל אדם מעוניין שאחרי לכתו, הסתלקותו מהעולם, הוא יוכל להשאיר אחריו ירושה אשר תתחלק באופן מסודר, כפי שהוא ביקש וציין בצוואה שלו. לשם כך, עליו להשאיר מסמך ברור ומפורט כיצד הוא רוצה שהדברים יתבצעו. מדובר כאמור במסמך צוואה אשר ניתן להפעיל אותו בצורה חוקית. 

מסמך צוואה הוא למעשה המסמך היחידי אשר אמור להגדיר כיצד תחולק ירושתו של אדם אחרי מותו. במסמך הוא יציין איך הוא מבקש לחלק את כספו, רכשו ונכסיו, וכן הוא יכול לציין כיצד ירצה שתיערך הלוויה שלו ואיך ינציחו את זכרו. המסמך ייכתב על ידו, ברצון חופשי, ללא לחצים חיצוניים, כאשר יש לכתוב ולחתום עליו בנוכחות של שני עדים שאינם חלק מהירושה ובליווי עורך דין. 

יש משמעות רבה לתפקידו של עורך דין צוואה לכל אורך התהליך ולכן רצוי מאוד לשכור את שירותיו. החשיבות שלו היא מהשלב בו פונה אליו האדם המבקש לכתוב צוואה ועד לשלב בו היא מתממשת בפועל ואף לאחר מכן. 

מה הם תפקידיו של עורך דין צוואה

למעשה, עורך דין ירושה וצוואה הוא הנאמן של האדם אשר כתב את הצוואה והפקיד אותו בידיו, והוא אמור לייצג אותו אל מול בית המשפט בעת פתיחת הצוואה (אחרי לכתו מהעולם). בעיניי השופט, הוא הגורם המקצועי המוסמך שאמור לשמור על אינטרס של כותב הצוואה ולדאוג לכך שהיא תתממש בפועל. 

עורך דין צוואה אחראי שהיא תיכתב כפי שהחוק מחייב, הוא אמור לשמור על הצוואה מהרגע שהיא הופקדה בידיו, ועם פטירתו של בעל הצוואה, עליו לפתוח ולחשוף אותה בפני בני משפחתו והיורשים הפוטנציאליים, ולדאוג שהיא תתממש. אם ישנן בעיות משפטיות, אזי שהוא אמור לייצג את הנפטר ולהציג את בקשותיו בפני השופט. 

מיונים למודיעין – מה צריך לעשות בשביל להתקבל למודיעין

אם בעבר, צעירים וצעירות רבים היו מעוניינים להתגייס לשירות ביחידות קרביות או להבדיל ליחידות שיכולות לקדם אותם בעולם התרבות והתקשורת, הרי שהיום צעירים וצעירות רבים מעוניינים להתגייס למודיעין. זאת מתוך הבנה שדרך שירות בחיל זה הם יכולים להגיע לתפקידים שונים באזרחות. 

לא כל אחד כמובן יכול להתקבל למודיעין, לשם כך צריך לעמוד בתנאים מסוימים וכן לעבור מיונים למודיעין שהחייל צריך לעבור עבור תפקידים שונים. היום ניתן למצוא לא מעט מדריכים שמספקים מידע מקדים על המיונים הנערכים לחיל וכן ארגונים וגורמים שמכינים את המועמדים לקראת המבחנים שעליהם לעבור. 

ישנם כמובן הרבה מאוד תפקידים בחיל המודיעין, חלקם מתבצעים בקווים קדמיים, כלומר לא בהכרח מדובר על תפקידים עורפיים, אך יחד עם זאת, אחת הסיבות שצעירים וצעירות רבים מעוניינים לשרת בחיל זה, היא על מנת שהם יוכלו להימנע משירות קרבי. בכל מקרה, השירות הוא תמיד מעניין, מאתגר וחושף את החיילים והחיילות למידע וכלים מתקדמים ביותר. 

מה צריך בשביל לעבור את המיונים למודיעין?

ראשית, רצוי מאוד להתחיל כבר בגיל צעיר לחשוב האם רוצים להתקבל לחיל ולעשות את מה שנדרש לשם כך. זה אומר, ללכת ללמוד במגמה הנכונה בתיכון, ללמוד שפות, בפרט ערבית, וכן רצוי כמובן ללמוד היטב. 

שנית, רצוי מאוד להתמחות בתחומים שקשורים למחשבים, מתמטיקה, דברים שקשורים לעולם המודיעים של ימינו. 

שלישית, רצוי מאוד להתעניין באקטואליה ברמה אזורית, ברמה גיאו פוליטית, רצוי כמובן להכיר את הסביבה ולדעת מי נגד מי, תרבויות ומסורות. 

ארבע, כשאתם ניגשים לצו ראשון, מבחנים לפני צבא, ראיונות, תבואו מוכנים, לבושים בצורה מסודרת, תענו תשובות ענייניות, ותשאירו רושם טוב. 

חמש, תהיו אסרטיביים, תראו ששווה לחיל לגייס אותכם, ואתם יכולים ורוצים לתרום לצבא. 

 

למה חשוב לשים לב כשבוחרים דירה חדשה מקבלן?

אחת העסקאות החשובות ביותר בחייו של אדם ממוצע אם לא העסקה החשובה ביותר היא רכישה של דירה. לרוב מדובר בדירה למגורים ולעתים דירה להשקעה. כך או כך מדובר בעסקה גדולה הכוללת כסף רב ועבור אנשים רבים את כל חסכונותיהם. לכן חשוב מאוד לבדוק היטב את הדירה, ממי קונים אותה וכן לבצע בדיקות רבות נוספות. יש 3 אפשרויות לרכישה/בנייה של דירה בישראל: רכישה דרך קבלן, רכישת דירה יד שנייה ורכישת קרקע, קבלת היתר בנייה ובנייה עצמאית של הבית שלכם עם קבלן פרטי. לקריאה אודות עורך דין מקרקעין

התאמת הבניה לצרכים שלנו:

רכישת דירה חדשה מקבלן היא אחת הדרכים המועדפות על אנשים רבים מכיוון שמדובר בחיסכון כלכלי רב בדרך כלל שיכול להגיע גם למאות אלפי שקלים. מלבד התחרות בכל אזור והרצון של יזמים/קבלנים לשווק במהירות את הדירות במיזם החדש שלהם הרי שלעתים רבות הכסף משמש כתזרים להמשך הבנייה. רכישה דירה מקבלן הכוונה היא לדירה על הנייר, שיש היתר לבניית הבניין אולם הפרויקט עדיין בבנייה. אתם רוכשים את הדירה בשלב מוקדם כאשר הכניסה אליה תהיה רק לאחר כמה שנים, בדרך כלל בין שנתיים לארבע שנים עד השלמת הבניה וקבלת מפתח.

מה כדאי לבדוק לפני הרכישה?

כמו כל עסקת נדל"ן או עסקה גדולה אחרת שלכם חשוב לבצע מספר בדיקות שונות. לדוגמה:

  • האם הבנייה מתבצעת כחוק? כלומר האם יש היתר בנייה בכלל לקבלן לקיים את הבנייה. אם אין אישורים בפועל לא כדאי להשקיע.
  • בעלות הקרקע – חשוב לבדוק את הבעלות על הקרקע, שזכות החכירה של הקרקע היא של הקבלן ושאתם יכולים לרשום על שמכם בטאבו את זכויות הדירה כמו שצריך.

בדקו את הבניין עצמו – מה התכנון שלו, כמה דירות יהיו בו, מה יהיה גודל המעלית וחדר המדרגות, מה יהיה גודל הדירות, אילו מתקנים יהיו בבניין ועוד. למידע נוסף מצנר גולדשטיין עורכי דין

יזמות באינטרנט – איך זה עובד?

יזם הינו כינוי לאדם שעובד באופן עצמאי ויוזמתי במישור העסקי. יש אנשים שמחפשים עבודה, יש אנשים שמחפשים איך להרוויח כסף. הבדל עצום בין שתי הקבוצות הללו – בעוד אדם שמחפש עבודה מתנהל בראש קטן ומחפש אדון שיורה לו מה לעשות, יגייס לקוחות, ישלם משכורת וייתן הוראות, יזם מנהל את עצמו בעצמאות של ממש.

הוא תר אחר לקוחות, מחפש יזמות ופועל באופן פרואקטיבי על מנת ליצור לעצמו הכנסה יציבה וקבועה, ובמידת האפשר – הכנסה פסיבית בנוסף. כל הנאמר לעיל נכון לכל יזמות שהיא. קראו בהרחבה על ייעוץ עסקי לעסקים!

מהי יזמות באינטרנט?

יזמות באינטרנט זה הכינוי לפעילות יוזמה ברחבי הרשת הדיגיטלית. השוק המקוון פותח בפני כל אחד את האפשרות לפגוש לקוחות וקהל יעד מוגדר בצורה מהירה וזמינה מאוד. מה שיצר מציאות חדשה בה ניתן להקים נכסים דיגיטליים אשר ישמשו כעסק לכל דבר ועניין מבחינת יצירת הכנסה.

זה יכול להיות מוצר דיגיטלי כמו קורס, ספר, מדיה וכדומה. מעבר לכך ניתן לבצע יזמות באינטרנט באופנים אחרים באמצעות הקמת פלטפורמות דיגיטליות אשר חותרות לאפשר יצירת קשר זולה לכל ליד. כמו רשימות דיוור לדוגמה.

יזם באינטרנט הינו אדם שמצליח למצוא את הדרך להרוויח באמצעות ממשקים דיגיטליים וכלים מקוונים, דבר שאכן יכול להצליח ולהוביל ליצירת הכנסה פסיבית או אקטיבית לפי העניין. בכל מקרה חשוב לזכור שיזמות באינטרנט תמיד מתחילה ברעיון טוב שיש לו אחיזה במציאות וצורך ממשי. בהמשך חייבים להשקיע במחשבה ובעשייה על מנת להוביל את הרעיון הטוב משלביו הבוסריים ליישום ולהוצאה אל הפועל. בצורה זו ניתן להתחיל מנקודה של אפס ולהוביל את היזמות להנבת רווחים משמעותית, מה שמאפשר גם למכור את הנכס שיצרתם במו ידיכם במחירים משמעותיים.

שיווק בפייסבוק – מה צריך לבדוק לפני שיוצאים לדרך?

אין ספק כי שיווק בפייסבוק יכולה להיות אחת האופציות הטובות ביותר לכל בעל עסק, יזם ואיש מקצוע. ניתן לפרסם ברשת החברתית הגדולה בעולם כדי לצבור קהל, לקרב אותו אל המותג (בין אם המותג הוא אדם מסוים, בית עסק או מוצר) ולהוביל משם לקידום מכירות. כמובן שמדובר בתהליך ולא בהוקוס פוקוס. התהליך דורש ייצור והעלאה של תכנים דרך קבע מדי יום או כמעט מדי יום, דורש תשומת לב ומתן מענה מהיר לקהל שלכם וכמובן לבנות אסטרטגיית תוכן טובה כדי שהתוכן שאתם מייצרים ומפרסמים יהיה בעל משמעות.

אם יש לכם תקציב, גם להשקיע כדי למהר עניינים ולהביא קהל עוקבים גדול יותר ומהר יותר באמצעות מערכת הפרסום של פייסבוק אז מה טוב.

כמה דברים שאתם רוצים להגדיר לפני תחילת העבודה בפייסבוק:

  • מי קהל היעד שלכם? – חשוב להגדיר תחילה את קהל היעד שלכם. באמצעות מערכת הפרסום של פייסבוק ניתן לפלח את קהל היעד שמפרסמים לו לפי מגדר, גילאים, אזור דמוגרפי, תחומי עניינים ואפילו קבוצות שאנשים חברים בהם.
  • אילו מוצרים/שירותים אתם מקדמים? – אפיינו את השירותים והמוצרים שאתם מקדמים, כיצד תרצו לקדם אותם, מתי תרצו לקדם אותם באמצעות דף הפייסבוק שלכם ובאיזו דרך. אם צריך היעזרו במשווק פייסבוק מקצועי להכנת אסטרטגיה מתאימה. 
  • בצעו מעט מחקר – אודות התחום שלכם, דפים עסקיים של מתחרים, אודות זמנים טובים לתזמון הפוסטים ואודות סוגי תכנים שאתם יכולים להעלות ולהעניק ערך לגולשים שלכם.

> קראו כאן על תהליך קידום אתרים יעיל ואיכותי!

לחשוב היטב לפני כל פוסט ולבדוק מספר דברים:

לפני שאתם מתחילים בפרסום התכנים חשבו על אסטרטגיית תוכן וודאו שהתכנים שאתם מייצרים באמת עומדים להעניק ערך לגולשים. בדקו שאתם לא משקיעים רק בפרסום והפצת השירותים שלכם על חשבון הענקת ערך וחיבור העוקבים אל המותג ועוד.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים בנושא שיווק וקידום דיגיטלי ניתן לקבל באמצעות אתר https://seomonster.co.il!

בית חכם – כל היתרונות

התקנת מערכת בית חכם טומנת בחובה יתרונות רבים. אם גם אתם רוצים לשדרג את הבית שלכם והפונקציונליות שלו, אז בעזרת המערכת הזו תוכלו להתחיל לשלוט מרחוק על כל מערכות החשמל. זה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם לשקול ברצינות להתקין.

לא רק שאתם יכולים לשלוט מרחוק במערכות החשמל בבית כך, אלא שאתם יכולים להגדיר תכניות הפעלה מראש, ולהפוך את השליטה שלכם בבית להרבה יותר קלה ונוחה. זה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם לעשות במידה ואתם רוצים להקל על עצמכם במישור הזה ולעשות את הטוב ביותר בשבילכם לבסוף.

תשדרגו את הבית שלכם עם חברה מקצועית

כדי להתקין מערכת בית חכם, אתם צריכים לפנות אל חברה שמתמחה בהתקנת מערכות כאלה, בדקו מערכת חשמל חכם באתר גלובל קוואליטי. היא כבר תוכל לעשות את העבודה הדרושה בדיוק לפי הדרישות שלכם. רק תבררו עם אנשי המקצוע האם הם צפויים לעשות כל מה שצריך בדיוק כפי שאתם רוצים בסופו של דבר. זה בוודאי יהיה חשוב ביותר.

ניתן להטמיע מערכת כזו בבית בשלל דרכים ועם טכנולוגיות מגוונות, ועל כן אם אתם כבר מחליטים לפנות אל אנשי מקצוע בעניין הזה, אז יהיה כדאי לכם לברר איתם מהו הפתרון הטוב ביותר שיוכל להתאים לכם. זה יהיה מומלץ לבדוק זאת לעומק כדי שתוכלו לדעת שאתם אכן בוחרים באופציה הכי טובה.

תקבלו את השליטה לידיים שלכם

בית חכם מאפשר לכם לשלוט בכל המתרחש במערכות החשמל בבית ישירות דרך האפליקציה במכשיר הנייד. אם אתם רוצים לחוות את השינוי שזה עשוי לעשות באיכות החיים שלכם ולראות עד כמה זה יאפשר לכם להרגיש הרבה יותר בנוח בכל הנוגע לשליטה במכשירי החשמל, אז זה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם לקחת לתשומת ליבכם ולהתחיל לחשוב עליו ברצינות.

רבקה סגל – לא סתם הגיעה רחוק בחייה

לאורך כל מסלול החיים שלה הצליחה רבקה סגל להגיע מאוד רחוק ועשתה זאת בצורה מאוד עקבית בכל מסגרת בה הייתה. בין אם מדובר על הצבא ובין אם מדובר על הלימודים או חברות ההייטק בהן עבדה, אפשר לראות בבירור כי היא הצליחה להגיע הכי רחוק שרק אפשר לאורך כל הדרך. בין הסיבות העיקריות לכך זה עצם היותה אישה שמוכנה תמיד ללמוד ולהתקדם וכזו שבאמת מסוגלת ללמוד מהר.

מבינה את החשיבות של ללמוד דברים חדשים

אפשר לראות כי רבקה סגל זוהי אישה שמבינה היטב את התועלת בלמידה של דברים חדשים לאורך הדרך. כך היא הייתה מסוגלת ללמוד כל ארגון בו היא צריכה להשתלב והדבר אפשר לה להיות חלק משמעותי יותר מאותו ארגון. ההבנה הזו שלה עזרה לה מאוד להגיע להישגים המרשימים אליהם הגיעה במהלך החיים שלה.

יכולת למידה מהירה במיוחד

כישרון נוסף של רבקה סגל זה עצם כך שהיא מסוגלת ללמוד כל דבר בצורה מאוד מהירה, מה שמועיל לה רבות באפשרות להשתלב בכל מסגרת או לסיים את התואר שלה במדעי המחשב בהצטיינות יתרה למשל. היכולת הזו שלה עזרה לה להגיע מאוד רחוק בחיים שלה וזהו דבר שבוודאי מעניין רבים אשר תוהים כיצד הם יוכלו להיות מוצלחים כמותה. ובכן, למידה זה אחד הדברים החשובים ביותר.

לוכד נחשים בשרון – צריך להיות עם היתר

 

מעוניינים למצוא שירותי לוכד נחשים בשרון? כדי שתשיגו שירות מקצועי ומהיר יהיה נכון מצדכם ליצור קשר עם לוכד נחשים בשרון שפועל בצורה מקצועית וקיבל היתר מרשות הטבע והגנים. ההיתר הזה ניתן לאחר מעבר של קורס לכידת נחשים, כך שהדבר יעיד בצורה ניכרת על היכולת המקצועית של הלוכד לבצע את העבודה שלו כמו שצריך ולא פחות מכך, דבר שבוודאי יעניין רבים מכם בסופו של יום. זכרו זאת.

חובה לעבור קורס של רשות הטבע והגנים

לוכד נחשים בשרון שמציע שירותי חוקי ומקצועי באזור השרון צריך להיות כזה שעבר קורס הכשרה של רשות הטבע והגנים אשר הכשיר אותו לבצע את העבודה בצורה חוקית לחלוטין ובדיוק על פי כל ההוראות וההנחיות שקיימות בחוק. לאור זאת יהיה נכון מצדכם לשים לב כי אתם מבינים זאת היטב ויודעים לפנות אל בעל מקצוע שידע לבצע את העבודה תוך כדי שמירה על הרמה המקצועית הגבוהה ביותר לאורך הדרך.

בחירה מוצלחת של לוכד נחשים

דבר נוסף שנמליץ עליו הוא לחפש אחר לוכד נחשים אשר פועל באזור השרון והוא איננו מרוחק מכם. כך הוא יוכל להגיע לביתכם תוך פרק זמן קצר במיוחד ולבצע את הלכידה לפני שהנחש נעלם. אז שימו לב כי יש לכם מספר זמין של לוכד בהישג יד וזאת כדי שיהיה לכם אל מי לפנות במידה ויש בכך צורך.

אך ורק דרך הפעולה הזו תוכל להבטיח שתהיו במצב הרצוי וזאת ללא יותר מידי קושי. אין בכלל ספק בכל הנוגע לכך. אז קחו זאת בחשבון ושימו לב כי אתם פועלים בצורה אחראית וממוקדת. זו תהיה הדרך שלכם להגיע להצלחה מרבית עם הטיפול בנחש.