איך תפתיעו את העובדים בימי ההולדת?

אחת האמירות הידועות במקומות עבודה רבים היא, שמקום עבודה הוא כמו משפחה. לכן, הם במקרים רבים נהוג לחגוג לעובדים יום הולדת בעסק. לעיתים אפילו בהפתעה, מבלי שהעובד יודע על כוונה שכזו. 

כשחוגגים לעובד יום הולדת, גורמים לו להרגיש שייך, גורמים לו להרגיש רצוי, הוא מרגיש שאוהבים אותו ושמחים שהוא חלק מהמקום. באופן טבעי, זה לא נגמר רק בחגיגת יום הולדת שכן צריך גם לקנות לעובד מתנות לרגל יום הולדתו. 

אפשר למצוא הרבה מאוד דוגמאות של מתנות יום הולדת לעובדים אשר יכולות להתאים ליום הולדת של כל עובד. לרוב, אנחנו נחפש מתנות בעלות ערך וחשיבות אישית. כלומר, מתנות שיכולות להתאים לעובד באופן ספציפי ולא משהו כללי. יחד עם זאת, אנחנו נרצה לקנות מתנה בעלת ערך מעבר לעובדה שהיא משמשת כמתנה או לעובדה שהיא יכולה לשרת את העובד. מדובר על ערך חברתי, קהילתי או אחר. לכן אנחנו צריכים לדעת איך להפתיע את העובד שלנו ולקנות לו מתנה שתענה על כל הדרישות שלנו. 

איך מפתיעים את העובד עם מתנה יפה?

בשביל להפתיע את העובד עם מתנה יפה, אנחנו צריכים לדעת מה הוא אוהב, מה מעניין אותו ולא פחות חשוב, מה הוא רוצה. באופן טבעי אנחנו נצטרך לעשות את ההתאמות הנדרשות מבחינת יכולות, תקציב והיבטים אחרים, אך יהיה נכון מצידנו לקנות לו מתנה שאכן הוא ישמח לקבל ויוכל לעשות בה שירות. 

לפני סיום חשוב להבהיר, אנחנו יכולים למצוא הרבה דוגמאות למתנות שיכולות להתאים לעובד שלנו כמו שאפר למצוא מבחר מתנות ללקוחות. למשל, דברים שיכולים לו באופן אישי, דברים שהוא יכול להתפנק איתם, דברים לבית או לרכב. אנחנו צריכים להחליט מה יכול להתאים לו והאם זה באמת מתאים לתקציב שלנו וליכולות של העסק.