המדריך למעשן המתחיל: כך תשתמש נכון במקטרת

מקטרת

כשאומרים את המילה "מקטרת" לרוב עולה לראש תמונה של אדם מבוגר, מזוקן, אולי שודד ים אפילו, במחזיק בפיו מכשיר עישון ישן וגדול ומפריח ענני עשן גדולים השמיימה. האמת היא שהדימוי הזה רחוק מאד מהמקטרות הקיימות היום, שחוות רנסנס של ממש כשיותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש בהן. היתרונות במקטרת הם שניתן לבחור כמות טבק, שלא נדבק ריח רע לידיים ושאפשר לקחת אותה לכל מקום בקלות, עם אחסון וניקוי קל. אם גם אתם שוקלים לעבור לעשן בצורה שונה וסימפטית יותר, הנה מדריך למתחילים לשימוש במקטרת.

התאימו את הטבק או תרכובת העישון למקטרת

כאמור, בשנים האחרונות יש עלייה משמעותית בכמות המשתמשים במקטרת לעישון ולמעשה כיום מקטרת היא אביזר עישון נפוץ מאד. בגלל זה מעשנים מתחילים רבים מתבלבלים ורוכשים מקטרת שלא מתאימה לצרכים שלהם. אם אתם מעשנים טבק, יש מקטרות ייעודיות ומתאימות לכך. אם אתם צורכים קנאביס לעומת זאת, יש מקטרות אחרות שעדיף לרכוש. כמובן שיש מקטרות שמתאימות לסוגים רבים של תרכובות עישון, אך אלו פחות טובות ופחות מומלצות באופן כללי.

איך לשים את הטבק

ובכן, גם כאן יש חשיבות למה אתם מעשנים. אם אתם מעשנים טבק רגיל, כדאי לפורר אותו מעט ולא להכניס אותו כגוש. טבק מפורר יבער טוב הרבה יותר ולכן צפויה לכם חווית עישון נעימה יותר. אם אתם מעשנים קנאביס לעומת זאת המגיע בתפרחות, יש להכניס את הפרח בשלמותו ולא לפורר אותו. שימו לב רק שאתם לא מכניסים פרח גדול מדי שעלול לסתום את נתיב האוויר ולהקשות על העישון.

ניקוי

לבסוף, הדבר הכי חשוב עם מקטרות הוא ניקוי על בסיס קבוע. חשוב לשים לב כי אתם מנקים את שאריות הטבק והפיח שנשארו, שכן אם לא תעשו זאת רוב הסיכויים כי המקטרת תיהרס בהקדם. מומלץ לנקות עם חומרים מתאימים בלבד שישמרו על המקטרת לשנים ארוכות.

לסיכום, בהחלט מדובר בדרך מעניינת ונחמדה לעשן. מתחילים בהחלט יכולים לצאת לדרך עם מקטרת זולה ולנסות להבין אם אכן מדובר בדרך מתאימה, נוחה ומספקת.