האם להעיר את הילד בלילה לפיפי? ד"ר קובי שגיא עונה להורים

ד

כל פעוט מקבל עם לידתו – חיתול. אף אחד לא חושב אחרת. לכולם מובן שאין לו כל שליטה ויכולת ללכת לשירותים ועל כן מאפשרים לו את החיתול. זאת למרות שיש מדינות בעולם שמתנהלות בצורה אחרת עם הענן אך לא ניכנס לנושא הזה כאן במאמר שלנו פותח ד"ר קובי שגיא. התינוק הישראלי גדל עם החיתול ולא ממש מכיר מציאות אחרת. החל מגיל שנתיים כבר מתחילים לטפטף לו שעוד מעט יסירו לו את החיתול והוא יעשה בשירותים כמו גדול. כאשר היום הגדול מגיע והחיתול מוסר, אין מאושר ממנו. הוא חש את עצמו גדול והוא צועד קוממיות ברוב גאווה לשירותים. אך כאשר הוא מתחיל להפנים את העול שהוטל עליו לפתע והוא מגלה כי אם הוא לא הולך לשירותים הדבר מסתיים בצורה לא כל כך סימפטית, הוא עשוי להתחרט על כל הסיפור ולבקש חזרה את החיתול הנוח והמוכר.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא מציעים – אל תוותרו על העקביות

קיימת המלצה להסיר את החיתול גם בלילה יחד עם הגמילה ביום מסביר ד"ר קובי שגיא. אנחנו אכן מעודדים גם כן את השיטה ואף מסבירים כי זוהי הדרך לגמילה מלאה ומהירה.

אך בעוד שהילד איכשהו יצליח להיגמל מהרטבת יום, בלילה הסיפור יהיה שונה לחלוטין. הזכרנו שהוא עשוי להתחרט על המהלך ולבקש חיתול ביום. אך עם הלילה יש משהו יותר קל בקטע הזה שאפשר פשוט להוריד אותו לשירותים פעם אחת בלילה והגוף שלו שכבר למד את עניין הגמילה, יבין מה עליו לעשות.

האם זה מומלץ?

כאן ישנם חילוקי דעות משתף ד"ר קובי שגיא. יש כאלה הטוענים שלא ממש מומלץ להוריד את הילד לשירותים באמצע הלילה. הם טוענים שזה לא מהלך אפקטיבי. אך מסתבר שיש ילדים אשר עבורם הסיפור הוא שונה וזה כן יעיל עבורם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שם מחבר

שם מחבר

קצת על המחבר

אולי יעניין אתכם?

טפסים דיגיטליים
General
yarin

איך בונים טפסים דיגיטליים?

צריכים לבנות טופס דיגיטלי והבנתם שלבד אתם לא יכולים ושעבור טופס דיגיטלי תהיו צריכים סיוע מאיש מקצוע, שיוכל לכתוב לכם שורות קוד וליצור לכם טופס

קרא עוד »
רוקט פוקט
General
yarin

רוקט פוקט מתנה שובבה ומדליקה

אם יצא לכן להיתקל לא פעם במתנה מדליקה שקיבלה מישהי במסיבת רווקות, ביום הולדת, במסיבת גירושין או בכול מקום אחר – והמתנה הייתה ויברטור קטן

קרא עוד »