מתקן חיטוי ידיים אוטומטי – איזה סוגים קיימים?

חיטוי ידיים מהווה דבר חשוב מאוד. מטרתו של כל אדם היא לשמור על בריאותו ועל בריאות הסביבה ועל כן, אין ספק שחשוב מאוד לחטא את הידיים בכל מקום שהוא נמצא. כיום ניתן למצוא מתקנים שונים הרלוונטיים לצורך חיטוי ידיים המוצבים בכל מקום לרבות בבתי חולים, בשירותים ציבוריים, במרכזים מסחריים שונים ובמקומות הומי אדם. ניתן למצוא סוגים שונים של מתקני חיטוי ידיים כאשר המטרה היא לבחור לכל מקום מכשיר חיטוי ידיים אוטומטי בצורה האידיאלית והמתאימה.

סוגי חומרי חיטוי

ראשית כל, חשוב להבדיל בין סוגי חומרי החיטוי השונים. ניתן למצוא כיום חומרי חיטוי במצב נוזלי (ראו דיספנסר לסבון אוטומטי), חומרי חיטוי המבוססים על קצף, חומרי חיטוי המבוססים על ג'ל. מתקן החיטוי האוטומטי שיבחר יהיה בהתאם לסוג חומר החיטוי שנבחר כאשר המטרה היא שתהיה אפשרות להוציא את חומר החיטוי ממכל החיטוי בצורה הטובה, הנוחה והיעילה ביותר. את חומרי החיטוי כיום ניתן למצוא בכל מקום וזאת בשל נגיף הקורונה שהתפרץ לפני כמה שנים, אך בעבר היה ניתן למצוא מתקני חיטוי המכילים חומרי חיטוי בעיקר במרכזים רפואיים שונים לרבות בתי חולים, קופות חולים ועוד. 

סוגים של מתקני חיטוי אוטומטיים

כאמור, כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מתקני חיטוי אוטומטיים. ישנם מתקני חיטוי צמודים לקיר, ישנם מתקני חיטוי שיש צורך ללחוץ עליהם, ישנם מתקני חיטוי אלקטרוניים אשר מוציאים חומר חיטוי כאשר הם מזהים ידיים תחתם ועוד. מבין הסוגים השונים חשוב מאוד לבחור את המתקן היעיל ביותר והמתאים ביותר למקום שבו צריך להציב אותו. המטרה היא לבחור במתקן כמה שיותר פרקטי ובד בבד נוח לשימוש ואיכותי. תכולת חומר החיטוי במתקן צריכה להיות בהתאם לכמות האנשים שנכנסים למקום וגודל המקום וכדאי להקפיד גם על קלות המילוי של חומר החיטוי במתקן.

> קראו על טיפול מהיר בהצפות