תיקון 190

תיקון 190

בשנת 2012 נכנס לתוקף תיקון 190 לפקודת מס, כמה שנים לאחר שנקבע כי קופות הגמל יהפכו למוצר חיסכון פנסיוני על בסיס קצבה בלבד. אז איך זה קשור לתיקון 190 ומה אתם צריכים לדעת על התיקון החדש בעניין? בואו נבדוק.

תיקון 190 – מה זה? 

הרעיון שעומד מאחורי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, הוא לשחרר את קופות הגמל שלכם מהמדינה, למנף את כוחו של קופת הגמל, ולהוביל גמלאים אל עבר חיסכון פנסיוני חכם. 

מאז 2012 כאשר הוצגו קופות גמל לפי תיקון 190 בארץ, האנשים הגמלאים רצו ומשכו אותם במהירות הנדרשת. מאז, קופות הגמל כמובן חזרו לקדמת הבמה, גיוס הכספים של קופות הגמל זינק במאות מיליוני שקלים, ולראשונה מזה עשור, שוק הגמל נהנה מצבירה נטו חיובית.

ההבדל בין קרן פנסיה לקופת גמל 

ההבדל העיקרי, הוא שאם עמית בקרן הפנסיה פורש, העמית מקבל שליש מסך ההטבה בסכום חד פעמי במזומן ושני השלישים האחרים משולמים בצורה של פנסיה לאורך כל חיי העמית. עמית בקופת גמל, יכול לקבל את מלוא הסכום במרוכז במזומן.

ישנן יתרונות וחסרונות בקבלת כל היתרונות בסכום חד פעמי אחד (עוד בהרחבה בדפי פורטל פיננסי fintech). חסרון אחד הוא, שאתם עלולים להוציא סכום חד פעמי במהירות רבה. אז, לא יישאר לכם דבר כפנסיה למשך שארית חייכם. אז תצטרכו להגיש בקשה לפנסיה ממלכתית. אבל אם אתם משקיעים את הסכום האחיד בצורה חכמה, אתם לא אמורים לסבול מבעיה זו.

תשלום חד פעמי מקופת הגמל 

יתרון בקבלת תשלום כסכום חד פעמי, הוא שאתם יכולים להימנע מכל הבעיות בקבלת פנסיה פרטית מדי חודש. חברות ביטוח וקרנות פנסיה ישלמו פנסיה פרטית לחשבון הבנק שלכם או, ישלחו צ'ק לכתובת הבית שלכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שם מחבר

שם מחבר

קצת על המחבר

אולי יעניין אתכם?

גל ג'וק הדברה ירוקה
General
yarin

כמה עולה הדברה לדירה?

עכברים חולדות ומזיקים אחרים רואים בדירה יעד בו אפשר למצוא מזון ולכן מנסים לפלוש אליו בעיקר בחודשי הקיץ. נמלים, יתושים, צרעות עכבישים וג'וקים מחפשים גם

קרא עוד »
רשיון עסק
General
yarin

איך לפתוח עסק?

פתיחת עסק היא לרוב תהליך מורכב, שיכול להימשך תקופה ארוכה, בהתאם לרמת הבשלות של בעל העסק לעתיד ורמת המוכנות שלו לעמוד בכל הדרישות הנחוצות לפתיחת

קרא עוד »