הכל על ביטוח חבות מוצר

כל משווק ויצרן שמוכר מוצרים ללקוחות עלול להתמודד מול מצב בו הלקוח תובע אותו בגין סיבה כזו או אחרת. זה יכול להיות בגלל ליקוי במוצר, בגלל נזק שנוצר כתוצאה משימוש במוצר וכן הלאה. כדי שהיצרן או המשווק לא יצטרך להתמודד בכוחות עצמו מול התביעה, כדי שהוא לא יצטרך להתרושש ולשלם מכיסו את התשלום בגין התביעה, חשוב שהוא יהיה מבוטח בביטוח חבות מוצר. מדובר על ביטוח ייעודי שבעל העסק או המפעל ישלם עליו באופן קבוע, זאת כדי שחברת הביטוח תממן במידת הצורך את הפיצויים ללקוח התובע.

חברת ביטוח שמציעה מענה לחברות ולעסקים

יש חברות ביטוח רבות בשוק הישראלי, סוכנויות מגוונות ומענים שונים לקהלי יעד שונים. כאשר מדובר על חבות מוצר חשוב לבחור חברת ביטוח שמתמחה במתן מענה לחברות ולבעלי עסקים גדולים שמשווקים מוצרים ומציעים מענה לקהל לקוחות. אלו בעלי עסקים שנמצאים במצב שחושף אותם לסיכונים מול תביעות של לקוחות ומשתמשים. זה יכול להיות בגין מוצר שאינו תקין, בגין מוצר שניזוק בתהליכי הייצור, התקנה לא נאותה וכדומה.

כיצד להתמודד מול התביעות?

יצרנים ובעלי עסקים עלולים להתמודד מול תביעות ענקיות בסכומים משמעותיים מאוד. במידה וקיים ביטוח חבות מוצר בעל העסק לא צריך להיבהל מול התביעה ומול ההשלכות שלה. כי יש לו ביטוח חבות מוצר שמאפשר לו לשלם את הסכומים עליהם תובעים אותו בלי להתרושש ולאבד את האיזון של העסק. ביטוח חבות מוצר יש לרכוש בהתאם לאופי העסק, לפי היקפי המכירות ועלויות המוצרים של החברה, לפי הסיכונים הקיימים ועוד. חשוב כמובן לחתום על פוליסה מתאימה שכוללת את כל הרכיבים המשמעותיים ואת כל האפשרויות שרלוונטיות לתחום הפעילות של העסק, לסוג המוצרים וכדומה.

למידע נוסף בנושא הכל על ביטוח חבות מוצר היכנסו לאתר של רק ביטוח