סיור רפתות בקיבוצים? לא לפספס 

כמה פעמים סיפרתם לילדים שלכם איך עושה פרה, מאיפה מגיעים החלב והגבינה ומעדני החלב? למה לא להראות להם ממש איך זה קורה ולתת להם להתנסות בכל מה שקשור בחלב ובמוצריו? בקיבוצים מכירים את זה כבר שנים רבות. בני העיר באים לביקור ועומדים נפעמים ברפת מול הפרות שמסודרות בה, לפעמים מאכילים בה את הפרות, לפעמים קולטים את החליבה אבל בעיקר מריחים את הנוכחות שלהן ולא תמיד מצליחים לראות את כל התהליך שקורה מהחליבה ועד ייצור מוצרי החלב. כעת, הכל משתנה והרפתות נפתחות לקהל. סיור רפתות בקיבוצים הפך לאטרקציה במקומות רבים והורים מביאים את הילדים שלהם לחוות מקרוב את הדרך המרתקת של החלב מהפרה לכוס השוקו שלהם.

חוויה לכל המשפחה

בעלי חיים מושכים קהל ומשפחות אוהבות לבדוק את סביבת המחיה שלהן ולכן רפתות שבהן פרות עומדות ומניבות חלב וכל ילד שומע עליהן הן ללא ספק אטרקציה נהדרת לביקור. יש לא מעט קיבוצים שמזמינים אתכם עם בני המשפחה להזמין סיור רפתות בקיבוצים, לשמוע את הסיפור שלהן, כיצד הצילה את המשק בתנובת חלב שגם הזינה וגם נמכרה וכיצד מכינים מהחלב מעדנים וגבינות כמעט בכל קיבוץ. לכם זאת חוויה חד פעמית שלא כדאי לוותר עליה.

אפשר בזמן חופשה או לבוא במיוחד

סיור רפתות בקיבוצים יכול להיעשות בזמן שאתם יוצאים לחופשה באזור או לבוא במיוחד ביום שבו מתחשק לכם לקחת חופש קצר ולבלות יחד. זהו זמן איכות שלכם כמשפחה ותמיד כדאי ללמוד עוד על הטבע, הכפר וההיסטוריה של ההתיישבות בארץ ישראל. זה גם נחמד ללמד את הילדים את הדרך האמיתית שעושה החלב מהפרה לכוס שלו ולכן הסקרנות שלהם מבורכת ותדרבן אותם ללמוד עוד וליהנות מכל פעילות שקשורה לכך. למידע נוסף בנושא דילים בקיבוצים ומושבים