3 סימנים בולטים לכך שיש לכם עובש בקירות

עובש בקירות

עובש בקירות ועל רכוש נוצר לרוב עקב רטיבות ולחות מוגברת בקירות ותקרת הבית. לרוב העובש נצפה במקלחת ושירותים אשר לא מאווררים היטב, בחדרי שינה והסלון עקב נזילות ובעיות איטום או באזורי מעבר אשר חשופים לגשם וחלולים מים כמו מרפסות וכניסות בתים. לפניכם 3 הסימנים המרכזיים אשר יעידו על הימצאות עובש בביתכם.

מריחים ריח של טחב ורטיבות?

רוב האנשים לא יצליחו לסבול את ריחו של העובש. מדובר על ריח טחב הנוצר מרטיבות ולחות מתמשכת. במידה ואתם מריחים ריח מוזר בבית או במשרד, ולא מצליחים לשים את האצבע ולזהות את מקור הריח – כדאי לבחון האם קיים עובש באחד מהמקומות בחללים השונים של המבנה.

רואים כתמים גדולים על הקירות והתקרה?

כאמור, העובש לרוב יתפשט בעקבות נזקי מים בקירות, ארונות צמודי קיר או התקרה. ברגע שעולה חשד כי קיים עובש בבית או במקום העבודה, יש לחפש כתמים שחורים ואפורים. ככל שהרטיבות מתמשכת, כך גם כתם העובש ילך ויגדל ויתפשט לאזורים נוספים כך שאי אפשר יהיה לפספסו. ראו כאן מייבשי לחות!

מוציאים בגדים בריח לא טוב מהארון?

לפעמים, העובש מסתתר מאחורי ארונות או אף מאחורי הצבע ואינו נראה לעין וריחו אינו חודר את קירות הארון. במצב כזה, בגדים, שמיכות, מצעים וכל הפריטים אשר מאוחסנים בארון יקבלו ארומה לא נעימה. במידה ואתם מוציאים בגדים בעלי ריח לא טוב, חשוב לבדוק מאחורי הארון ולוודא כי לא קיים עובש מסתתר.

טיפול מהיר כפתרון לבעיית העובש

ברגע שגיליתם את מקור העובש, יש לטפל במהירות בבעיות הנזילה, האיטום והאוורור וכן לנקות את האזור הנגוע בעובש, קראו בהרחבה על טיפול עובש. לעובש השפעות רעות על בריאותנו וכן העובש הרטיבות עלולים להרוס ציוד וביגוד חשובים ויש להסירם בהקדם.