כמה עולים שירותיו של נוטריון

נוטריון

רגישות הציבור לגבי מחיריהם של שירותים משפטיים

בלא מעט מקרים אנו שומעים על החשש ועל הקושי של לא מעט אנשים פרטיים ואף אנשי עסקים בכל הקשור לעלויות השירות של עורכי דין בישראל. אין ספק שמי שלמד משפטים והתמחה כדין, וכעת הוא בעל משרד שרוצה לפרנס את עצמו, מותר לו גם לדרוש סכומים שונים על שירותים משפטיים שהוא מציע. אך לעתים נראה כי יש כאלו שמתקשים להבין מדוע מדובר במחיר מסוים והאם העלות לא גבוהה מדי.

ההבדל שיכול להיווצר בין מחיר שמציע עורך דין מסוים לגבי שירותיו לבין איש משפט אחר בתחום, הם לא מנת חלקם של הנוטריונים. כלומר שחשוב מאוד להבין שמי שפונה אל נוטריון,בהתאם לכל צורך רלוונטי שיפורט בהמשך, לא ימצא הבדלי מחיר בין עורך דין שהוסמך לשירותים אילו ובין המתחרים שלו. זאת מאחר ומדובר על מחירים קבועים שמיד יוסבר מהמקור הרעיון שעומד מאחוריהם בישראל.

הצעד החכם של מחוקקי ישראל

היום יש כבר המון אנשים פרטיים ואחרים שצריכים להגיע לעורך דין שהוסמך מטעם מדינת ישראל לספקשירותים כגון אימות של מסמכים משפטיים, אישור תצהירים, תרגום נוטריוני, עריכת מסמכים משפטיים ועוד. זאת בין אם מדובר על עניינים של הסכמי ממון, צוואות וכד'.באופן טבעי, כל אחד יכול לחשוב שיוצג לו מחיר שונה בין אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה בהתאם להסמכה שנתנה להם המדינה.

אך בזכות חקיקה של המדינה בעניין זה, ניתן לראות כיצד שכרו של נוטריון צמוד לתעריפים שנקבעו בחוק, ואין כאן כל פרשנות או שיקול דעת, אם נגדיר זאת כך. לכן אין מה לחשוש ששירות מסוים יעלה זול יותר אצל נוטריונים מתחרים או שבכלל אפשר לבקש הנחות ודברים כאלה כשצריכים אישורים, עריכות ואימותים של מסמכים משפטיים כאלה ואחרים. המחיר האחיד מונע את בזבוז הזמן שכרוך בהשוואת מחירים.

התמורה המלאה לכל שירות רלוונטי

אם המחירים של אילו שמספקים שירותים נוטריוניים הוא אחיד, הרי שדי ברור שמה שצריך להתמקד בו הוא איכות השירות. כלומר, שעם כל הכבוד להסמכה שקיבל כל נוטריון ממדינת ישראל, חשוב מאוד לבדוק את רמת התרגום שהוא מציע, את היחס שהוא מקדיש לכל לקוח ועוד דברים חשובים. כך אפשר לדעת איזה עורך דין מוסמך כזה כדאי לבחור מבין לא מעט עורכי דין אחרים שהוסמכו כמוהו לאורך השנים.

מי שעושה קצת שיעורי בית, כמו שאומרים, ולא נחפז בתוך מספר שניות לבחור לו את האדם שיספק לו שירותים משפטיים כמו אלה שצוינו כאן, יהיה חכם יותר ויידע היטב למי כדאי לגשת תוך ביטחון רב שהשירות יהיה ברמה הגבוהה ביותר. זאת מאחר וכשם שנוכל לדבר על הבדלי האיכות בין לא מעט בעלי מקצוע בתחומים אחרים, כך נוכל לדבר גם על הבדלי האיכות בין נוטריונים שמציעים את שירותיהם לכל דורש.